Як відомо, машини споживають бензин. Є двигуни, які можуть працювати на низькооктановому бензині, є машини, більш вимогливі до якості заправки. В принципі, якщо налити в їх бензобак менш якісне паливо, якийсь час вони їздити ще будуть, але менше і гірше, ніж могли б. Люди куди складніше машини, але де в чому вони схожі: якщо людина погано харчується, якість і термін його життя падають. У цьому немає нічого дивного, оскільки організм засвоює саме ті речовини, які поступають в нього з їжею. А значить, якщо у планах жити довго і щасливо, і харчуватися потрібно відповідно.
Щоб харчування можна було назвати здоровим, необхідно дотримуватися регулярність, закривати потреба у білках, жирах, вуглеводах, вітамінах і мікроелементах. Це не таке просте завдання, як могло б здатися на перший погляд: прагнення до здорового способу життя серйозно змінює і людини, і простір, його оточує. Більше цікавого про правильне харчування дивіться на сайті https://moe-misto.cv.ua/.
Роздільне зберігання і заморожування
Щоб продукти зберігали смакові якості, необхідно зберігати їх в холодильнику окремо: не варто в одному лотку морозилки розташовувати курку і рибу – риба не постраждає, а ось курка легко набуває рибний присмак. Та ж проблема може торкнутися і інших продуктів, що лежать по сусідству з рибою в не повністю герметичній упаковці. Для ефективного розділення продуктів за категоріями відмінно підійдуть великі холодильники з великими секціями. Ця концепція реалізована в холодильниках багатьох виробників.
Умови зберігання
Варто приділити особливу увагу умовам зберігання їжі в цілому. Сучасні холодильники дозволяють виставити температуру в окремих секціях. Це дає можливість створити найкращий температурний режим для самого дбайливого зберігання делікатесів і звичайних продуктів. З такими технологіями недозрілі фрукти, дієтичні яйця і борщ, зварений на тиждень, зможуть зберігати свіжість набагато довше, ніж у холодильнику минулих поколінь.
Швидке охолодження
При розміщенні у відсіках холодильника великої кількості свіжих фруктів, що зберігалися в супермаркеті при кімнатній температурі, нас може підстерігати неочевидна проблема: нагрівання повітря всередині холодильника. Це означає, що страви, які ви розраховували зберігати при оптимальній температурі, можуть трохи нагрітись понад запланованого.
Цю проблему вирішили завдяки впровадженню режиму SuperCooling: в момент закладки нової партії продуктів можна включити турбоохлаждение, і холодильник автоматично знизить температуру до 2 градусів на 6 годин. Таким чином, вплив підвищення температури на готові страви буде зведено до мінімуму.
Вакуум
Продукти, отримані з упаковки, починають швидко псуватися з-за впливу повітря: тут роль грає і кисень, запускає процеси розпаду і окислення, і мікроорганізми, що містяться в повітрі. Неспроста найбільшим строком зберігання відрізняються консерви, де начинка ізольована від впливу атмосфери, а також продукти у вакуумних пакетах.
Раніше вакуум в домашніх умовах було отримати складно. Тому на довге зберігання ставилися лише варення, соління і всякі домашні заготовки «під консервацію». Неможливо було вже готове «складне» блюдо – на зразок того ж узбецького плову, салату олів’є або картоплі по-французьки – зберігати скільки-небудь довго після приготування, оскільки не було ні відповідної тари для вакуумування, ні відповідних пристосувань. Пізніше в деяких будинках з’явилися вакууматоры – досить дорогі і займають місце на кухні прилади. Але в наші дні можна легко обійтися блендером з додатковою насадкою для вакуумизации.
Вакуумне зберігання при відповідній температурі подовжує термін життя готового страви приблизно в два рази, а це означає, що приготований і упакований в понеділок салат залишиться корисним навіть до четверга. Такий підхід дозволяє не тільки вести здоровий спосіб життя, але й суттєво економить час: при достатній кількості тари для вакуумування можна в неділю запасти готових до вживання страв на весь тиждень.
Бережна готування
Але фішка сучасних блендерів не тільки в можливості закачування готових страв і напівфабрикатів у вакуумну упаковку. Останнім часом серед кулінарів набирає популярність метод су-вид – готування в вакуумі при мінімальній температурі. Так страви зберігають натуральний смак, а м’ясо і риба набувають більш соковиту консистенцію. А готування при мінімальній температурі дозволяє зберегти в продуктах найбільша кількість вітамінів і мікроелементів.
Справа в тому, що багато вітаміни легко розпадаються при підвищенні температури і тим більше при доведенні рідини до кипіння. Тому сучасні дієтологи приділяють багато уваги не тільки балансу білків, жирів і вуглеводів, але і нюансам готування того або іншого блюда.
Сік, що продається в супермаркетах в картонних коробках, сік, вичавлений «швидкої» соковижималкою (нехай і в домашніх умовах), і сік повільного холодного віджиму – це три абсолютно різних за складом мікроелементів продукту. Перший містить багато консервантів, що дозволяють зберігати продукт готовим до вживання протягом багатьох місяців. Другий – особливо при домашньому віджиманні – консервантів вже не містить, але рідина при швидкому віджиманні трохи нагрівається.
На тендітну структуру окремих мікроелементів може вплинути і надлишковий тиск при швидкому віджиманні. А ось сік, віджатий повільно, мало не вручну, не нагрівається, не піддається екстремального тиску, і його концентрації корисних речовин можна порівняти з парним молоком прямо з корови.
За схожим принципом працює і делікатна готування при мінімальних температурах: одна справа – грубо обсмажений на максимальному вогні шматок свинини, і зовсім інша – дбайливо приготований при оптимальному температурному режимі шматочок м’яса. Він повною мірою розкриє свої смакові якості і наситить організм «правильної» енергією. Делікатна готування в сучасному пристосуванні не допустить пригорання і потьоків масла, що знизить навантаження на кишечник і підвищить засвоюваність продукту.
Leave a Reply